Počítadlo přístupů:

[CNW:Counter]

Jana Janouchová
Mobil: 602 666 073

V případě zájmu, dotazu nebo připomínky, budu ráda, když mne budete kontaktovat.Můžete psát na oba tyto maily.

j.janaobrazy@centrum.cz
j.janaobrazy@seznam.cz

                          Galerie obrazy

Tyto obrazy mám, můžete si o ně napsat, některé z nich mohou být na výstavách, pokusím se Vám je získat co nejdříve. Jsou malovány na sololitu akrylovými barvami.Svět fénixů
100 x 80

Srdce
80 x 70

Nekonečno
100 x 80

Brána
50 x 70
 


Náhoda
100 x 120

Vidění světa
90 x 70

Hojnost
90 x 70

Květ života
100 x 100
 


Energie
60 x 70

Květ života
60 x 70

Průvodci
100 x 80

Tajemná krajina
40 x 50
 


Síla meče
70 x 50

Vstup do jiného světa
120 x 90
 

Znamení a barvy

Barvy vytvářejí náladu, působí na naše okolí a na naše zdraví. Barvy můžeme kombinovat, doplňovat, posilovat, překrývat jejich účinky. Můžeme docílit velmi pozitivního, a povzbudivého efektu, mohou podporovat léčené procesy. Znamení, ve kterém stojí slunce v době narození, je hlavním slunečním znamením. Znamení představuje základní povahové rysy člověka, jeho předpoklady a potenciál. Jeho povaha je současně ovlivněna i jinými znameními, ve kterých stojí jeho hlavní planety. Takže na každého člověka působí několik znamení současně. Proto se ani barvy nedají přiřadit ke znamením přesně. Každá barva se odráží v naší mysli jako pocit. Některá barva nás může stimulovat,jiná rozčilovat nebo povzbuzovat k agresivitě.Měli bychom si uvědomit,co od života chceme a obklopovat se barvami,které tyto naše touhy a snahy podpoří. Když vstřebáváme energie určité barvy, posilují nás a obdařují určitou vlastností,kterou právě potřebujeme.Beran 21.3. - 20.4. - patří mezi tzv.ohnivá znamení, je plně pod vlivem mocného Marsu. Je snadné ho rozhněvat,ale stejně rychle se zase uklidní a jedná pak mírně. Snadno se učí a mají výbornou paměť. Je to jejich nesporné plus, které dokážou využít ve svůj prospěch. Rádi se baví a mají cit pro hudbu. Ve společnosti jsou tedy oblíbení, občas to ale zaskřípe právě díky jejich vlastnosti říct každému,co si myslí. Harmonii a soulad nacházejí Berani v manželství s partnery narozenými ve znamení střelce, lva nebo v jejich vlastním znamení. Beran je znamením nového začátku. Lidé narození v tomto znamení mívají prostou, málo komplikovanou povahu. Mají pevnou vůli, jsou ctižádostiví a touží po nezávislosti. Jsou si vědomi své síly a průbojnosti. Nadšeně se chopí práce i příležitosti, neuvažují dlouho, zda jim stačí síly a schopnosti k vyřešení úkolu. Nevyhýbají se boji.Snaží se věci prosazovat svou vůlí,zatímco rozum a cit poněkud podceňují. Postrádají houževnatost a vytrvalost.Snadno a rychle chápou a mají dobrý postřeh.Potíže jim dělá dodržování rozumné míry.
Barva: Červená, rubínová - dodává energii a povzbuzení, je to aktivní, stimulující a pulsující barva. Je to také společenská barva, která vytváří náladu.
Kámen znamení: chalcedon, rubín, karneol, jaspis, korál, hematit, achát.Býk 21.4. - 21.5. – Hlavním a dominantním rysem tohoto znamení je síla a energie. Nadbytek síly znamená v důsledku tvrdohlavou, neústupnou povahu. V zaměstnání dokáží býci díky daru praktického uvažování uspět ve všech mechanických oborech. Májí důvěryhodnou povahu a charakter, může jim to vynést vysoké postavení. Ideálními partnery býků jsou štíři, protože se jejich povahy navzájem skvěle doplňují. Porozumět spletité povaze býka umožňují analytické schopnosti pannám. Lidé narození v tomto znamení jsou obdařeni velkou vytrvalostí a rozhodností, silnou vůlí a energií. Bývají přející a umělecky nadaní. Býci se na svět dívají převážně z praktického hlediska. Vytrvale a neúnavně sledují cíle, které si stanovili. Mají vřelý vztah k přírodě a velké pochopení pro umění. Obklopují se pěknými věcmi a rádi si užívají slastí života.Někdy se ale mohou zdát uzavření a málo přístupní. Býci většinou nespěchají a jsou opatrní. Uznají li ale užitečnost nějaké věci,dokážou se plnou energií zasadit o její uskutečnění.Setrvávají na svých stanoviscích a nejsou rádi, když jim do toho někdo mluví. Přestože býci dovedou vychutnávat život plnými doušky, jsou při tom dobrosrdeční a snaží se pomáhat slabším. Sami dovedou ocenit láskyplné zacházení. Neradi naslouchají varování.
Barva: Tmavě zelená uklidňuje a harmonizuje nervovou soustavu. Světlejší zelená je také barva aktivity, vitality, má regenerační účinek na organismus a zotavuje po namáhavém pracovním výkonu.
Kámen znamení: achát,smaragd,malachnit,chryzokol,růženín,korál,avanturin.Blíženci 22.5. - 21.6. – Velmi zvláštním a psychologicky jistě zajímavým znamením jsou blíženci. Podvojná a jaksi rozštěpená povaha je neoddělitelným rysem znamení Blíženců. Případy rozpolcených osobností jsou sice velmi vzácné,ale v protikladech si mysl blíženců přímo libuje.Pokud se vyskytnou problémy, může vlídnost rázem vystřídat nedůvěra.Nejednou se z nich stávají pesimisté a skeptici.Nejvíc by si blíženci měli hlídat a vážit to, čeho dosáhli. Každý úspěch si totiž představují jako stavbu postupujíce ke stále vyšším a vyšším poschodím,snadno by mohli přehlédnout překážky,které jejich naděje zbortí.Zůstanou jen rozvaliny. Úspěšní jsou v reklamní činnosti a ostatních oborech, kde je třeba držet krok s dobou a se změnami a novinkami,jež s ní přicházejí. Jako partneři se k sobě dobře hodí blíženci s váhami, stejně jako s vodnáři. Vzhledem ke kolísavé povaze zmíněných znamení to však vyžaduje,aby se mírnili ,jinak to občas může slušně zaskřípat. Neobyčejně výhodnou kombinací je spojení blíženců se střelcem. Lide zrození v tomto znamení jsou zvídaví, temperamentní, živí, společenští. Chcete-li ve společnosti najít blížence, najděte veselý rozhlaholený hlouček přátel a v jeho centrem je určitě blíženec. Blíženci jsou všestranně nadaní a energičtí lidé. Dokáží se ihned nadchnout pro lidi, práci i věci.
Barva: Žlutá uklidňuje naše city, emoce, dodává nám chuť do života, posiluje fyzickou sílu. Hnědá a kaštanová barva je symbolem klidu, domova a pohody.
Kámen znamení: karneol, akvamarín, chalcedon, tygří oko, citrín, křišťál, jantar.Rak 22.6. - 22.7. – Tomuto vodnímu znamení vládne oběžnice naší rodné Země Měsíc.Raci jsou uznávají tradice, ale jejich povaha jest proměnlivá.Panuje spíše představa o raku jako o znamení domáckém, milujícím teplo rodinného krbu.Ale právě raci bývají na cestách výteční společníci,kterým není dobrodružství a vzrušení z neznámého cizí.Díky další vlastnosti,obrovskému nadšení pro věc,bývají Raci velmi úspěšnými osobnostmi. Musí se však naučit smýšlet poněkud liberálněji a s určitým nadhledem, díky tradičnímu smýšlení totiž často tíhnou spíše k minulosti a ověřeným postupům.Z Raků bývají schopní vědci, archiváři, historici i učitelé. Nejeden rak vynikl i jako právník či politik. Díky jejich citlivosti a trpělivosti tíhnou i k umění,hudba,literatura apod. V podnikání jsou úspěšní pokud se věnují určitému řemeslu. Mají totiž mimořádný cit pro kvalitu a poctivost. Spekulace je jim cizí. To by ale mohl být problém, měli by se naučit jisté zdravé agresivitě a soutěživosti, jinak zůstanou pozadu.Pro manželský život zdá se být nejvhodnější kombinací rak a kozoroh. Hodí se k sobě i s rybami, štírem a váhami. Pozitivem jest domácká povaha raků.
Barva: Stříbrná a bílá. Tuto barvu mají rádi lidé otevření, upřímní a nekompromisní, kteří nic neodpustí sobě ani svému okolí. Barva má také silné vibrace a silné symbolické významy. Podle naší tradice je symbolem čistoty, jasu, vnitřního světla.Působí také ochranně,ale na rozdíl od černé jako zrcadlo, odráží energii.
Kámen znamení: jaspis, avanturín, korál, jadeit, karneol, diamant, chalcedon, adulár, opál, smaragd, perly.Lev 23.7.- 22.8. – Lev je považován za krále zvířat. Stejně tak i člověk s datem narození od 23. července do 22. srpna má tendence klást důraz na vlastní Já. Král v tomto případě není ekvivalent negativních vlastností, ale naopak,jako synonymum pro sebejistotu,sebevědomí,výraznou osobnost.Idealismus, sny, ambice, velkomyslnost, žhnoucí tvůrčí energie, které mají lvi dostatek. Avšak pozor, každá mince má dvě strany, vše je relativní.Propadne li lev vlastním nedostatkům jsou následky jsou katastrofální. Stejně jako může být energie slunce tvůrčí, může se rázem proměnit ve spalující, ničící a nekontrolovaný živel. Pokud se lev někdy stáhne do ústraní, je to proto, aby nabral sílu a zazářil ještě oslnivěji.Do života si nedají mluvit. Oni si jej plánují, oni jej řídí. Miluje život pod širým nebem, Slunce je nezbytné. Zřejmě nejhorší stránkou lví povahy je pohodlnost. Často až nakažlivě dobrá nálada a vyloženě vůdčí schopnosti z nich dělá vedoucí pracovníky.Prostě se uplatní všude tam, kde je třeba reagovat rychle, správně a účinně.Spousta významných herců se narodila právě v tomto znamení zvěrokruhu. Mají cit pro efektní show a doslova strhnou obecenstvo na svou stranu. Nemám teď na mysli jen herce divadelní či filmové, ale i ty v běžném životě. Talent strhávat ostatní na svou stranu je nesporný. V manželství však lví pohodlnost a nevázanost nepřispívá k harmonii. Možná nejvíce se hodí k beranům, ale šťastný vztah najdou i v náruči jiného lva, panny nebo raka.
Barva: Červená, oranžová, žlutá. Žlutá uklidňuje naše city, emoce,dodává nám chuť do života. Sytá červená přitahuje nejvíce pozornost, provokuje k aktivitě a jasné rozhodnosti. Oranžová posilňuje vitalitu.
Kámen znamení: křišťál, diamant, jantar, rubín, granát, tygří oko, citrín, chrysolit, kerbunkul.Panna 23.8. - 22.9. – Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné. Slídí tak dlouho,dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady,neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku . Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost.Je ji třeba překonat. Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená povaha je tomu příčina. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dovedou rychle rozeznat, co je dobré a špatné, potřebné a nepotřebné.Rychle také postřehnou každou chybu. V jejich myšlení převládá analytický přístup. Lidé narození ve znamení Panny projevují zájem o podrobnosti a tajemství ze života druhých.Není to ani ze soucitu ani ze snahy tyto informace zneužít, ale z neukojitelné zvědavosti.
Barva: Šedá, fialová a žlutá.Šedivá nás dokáže chránit před negativní energií či pocity. Je to odstín kompromisu a přizpůsobivosti. Žlutá je barvou sluníčka, dodává radost a teplo. Žlutá barva je dobrým pomocníkem proti nechuti k práci a proti únavě. Fialová je známá jako barva ducha,působí na nevědomí, dodává duchovní sílu a poznání, posiluje každou meditaci a je považována za barvu inspirace. Fialová má nejvyšší a nejjemnější vibrace z barevného spektra.
Kámen znamení: jantar, tygří oko,citrín, karneol, jaspis, safír, lazurit, beryl, sardonyc.Váhy 23.9. - 23.10. – Váhy jsou znamením spravedlnosti a harmonie. Váhy mají mimořádný cit a intuici na podvod,neupřímnost a lest.Mohou být skryty jakkoliv rafinovaně, váhy je spolehlivě demaskují. Tyto jedince je nesnadné zmást,natož svést z cesty.Mají rovněž schopnost vcítění a porozumění ke druhým.Vždy vyslyší žádosti a potřeby svých druhů.Dokáží naplnit nadějí srdce chronických smolařů a lidí, jenž by si ostatní ani nevšimli. I přes riziko extrémů a zacházení do krajnosti pomáhají a podporují dobro a přátelství. Znovu vidíme jak důležitou úlohu sehrává v jejich životě soulad,harmonie a láska.Je-li potřeba vyřešit spor, Váha nikdy dlouho nepřemýšlí a přispěchá všech urovnat a přinést smír. Mimořádné uplatnění pak nalézají v charitativní činnosti, bývají talentovanými vyjednavači a diplomaty. Rovněž mají nadání ke spekulacím.Pozor na jejich hráčskou vášeň a sympatie k hazardu, nemuselo by to dobře dopadnout. inak se často stávají výzkumníky, historiky a vědci obecně. Mají mnohostranný talent. A vhodný partner by mohl být beran. Rovněž tak i lev. Dále by to mohlo vyjít s vodnářem, střelcem. Nedoporučuje se spojení rybou.
Barva: Modrá přispívá ke vzájemné komunikaci, napomáhá k lepšímu vyjadřování. Vibrace zelené barvy symbolizují rovnováhu a harmonii a jsou důležité pro nervový systém a celkový dobrý stav, neboť zelená posiluje vyčerpané nervy, uklidňuje a dodává novou energii. Listová zeleň je pokládána za účinný omlazovací prostředek.
Kámen znamení: chryzokol, jadeit, růženín, korál, karneol, smaragd, turmalín, topaz, smaragd.Štír 24.10. - 22.11. – Štír Nápadně připomíná znamení raka, je také vodním znamením, avšak má jistou odlišnost. Nosí totiž s sebou zbraň, což se symbolicky odráží i v jeho povaze, jak si ještě řekneme. Štíři jsou často povahy tiché, drží se stranou. Nicméně pozor na ně,pokud se vyburcují k činnosti, jdou jednoznačně, nesmlouvavě, s jistou dávkou agresivity a přímočaře za svým. Situace pak povětšinou dopadá v jejich prospěch.Pokud se jedná o záležitosti celku, dokáží se za něj postavit a okolnosti dopadají pro kolektiv dobře. Tito lidé jsou pak velice váženi, ale je to většinou samolibost a panovačnost,jíž se izolují. Vystačí si sami se sebou. Často se pod jejich ohnivou maskou skrývá chlad a kamenná trpělivost, to může jejich vítězství jen prospět. Štíři musí mít prostě vždy navrch. Úspěchu a naplnění dojdou snad na všech vedoucích místech.Rak a ryby bývají vhodnými partnery, ale býka nepředčí nikdo. Štír přináší do vztahu energii a podnikavost. Je li štír spojen s pannou či lvem, soužití může rovněž klapat.
Barva: Červená, hnědá a zelená.Červená je barva života, žhavého slunce, ohně, lásky, radosti, vůle, ale také vzteku a hněvu. Hnědá je barvou země.Symbolizuje stabilitu a neměnnost. Zelená je barvou přírody. To zajišťuje její dokonalou rovnováhu mezi teplou a studenou barvou. Hodí se tedy jako doplněk k další barvě. Její tři hlavní symboliky jsou-peníze, zábava, schopnost vytrvat.
Kámen znamení: obsidián, hematit malachit, ametyst, jaspis, achát, rubín, karneol, opál.Střelec 23.11. - 21.12. – Luk a šíp namířený ke hvězdám je symbolem touhy a snažení. Mnohdy je vykládáno jako touha člověka po božském osvícení. Střelci jsou rození pracanti a jsou známí nebývalou pílí.Jiný by spekuloval, oni vše odedřou a je li v cestě nějaký problém, zdvojnásobí svůj výkon a dovedou vše ke zdárnému konci. Když se něco nepovede,ostatní rezignují. Ne střelec, jeho verva a chuť k dílu je až neuvěřitelná. Nejednou dokážou doslova nadchnout a strhnout na svou stranu okolí. Mívají pak celé zástupy přívrženců. Ovšem pozor, často přehlíží potenciální nebezpečí a problémy právě díky svému entuziasmu a zapálení, navzdory své intuici i přirozené prozíravosti. Zbrklost tak z nich často dělá náladové mrzouty. Bohužel věci někdy přivádějí do extrému.Z neúspěchu obviňují okolí, ačkoli si za vše mohou sami.Jejich pracovitost pak přichází v niveč, neboť co začnou, to nedokončí a skáčou od vědné věci či projektu,zastavujíce se v půli cesty.No tak, chce to jen zpomalit, občas si trochu odpočinout a vydechnout.Střelci mají rádi nevázanost, jdou za svobodou a celkem si vystačí sami se sebou.Ale pokud dojde ke sňatku,bývají z nich pozorní partneři. Hodí se pak k sobě střelec s jiným střelcem, s blížencem. Výhodné je i spojení se lvem nebo beranem.
Barva: Azurová je barvou chladné jezerní vody, přechází mezi modrou a zelenou. podporuje sebevědomí, podněcuje fantazii. Kdo tuto barvu odmítá, dává najevo, že je mu zatěžko hledat své pravé já.
Kámen znamení: sodalit, chryzokol, tygří oko, safír, obsidián, avanturín, topaz, opál, ametyst, lazurit.Kozoroh 22.12. - 20.1. – Kozorohové mají výrazné duševní vlastnosti a bystrý rozum, avšak potřebují povzbuzení zejména na začátku svého života a rozvoje, aby nabyli potřebnou sebedůvěru. Často propadají melancholii a pesimismu,je tedy vhodné,někdy i nutné, mít mnohostranné zájmy,záliby a kolektiv stejně zaměřených lidí i přes to, že jsou zvyklí spoléhat se na sebe sama, své cesty si chtějí plánovat oni sami. Touha po úspěchu je nepřehlédnutelná, někdy to může v okolí vyvolat i závist.Existují dva typy kozorohů, kozoroh optimista a kozoroh pesimista, přičemž každý kozoroh zná oba tyto stavy. Když špatná nálada odezní, jedinec na ni rychle zapomene a znovu se pustí do práce. Často jsou motivací k činnosti peníze. Jsou šetrní, ale ne lakomí,dokáží se dělit. Spořivost pramení spíše ze strachu z budoucnosti, mají rádi pocit zázemí. V zaměstnání jsou tito lidé schopnými ekonomy, organizátory, účetními, právníky, učiteli. Přičemž vlastnost organizovat a plánovat vyniká.Přehlédnout nelze ani literární talent. Pro manželství a partnerské vztahy je nutné hledat lidi narozené ve znamení panny, býka nebo berana. Je totiž třeba najít takové jedince, kteří dokáži pozitivně ovlivňovat proměnlivé nálady kozoroha.
Barva: Černá, tato dominantní dramatická barva v nejrůznějších kombinacích silně oslovuje, dokáže být velmi elegantní a vyvolává působivý dojem. Dokonale pohlcuje všechny barvy spektra, takže odnímá a koncentruje energii v nesvětelné podobě. Spojuje se s negativitou a často mylně i se zlem, ale není to jenom barva smrti, nýbrž také regenerace.Tato víra pochází ze starého Egypta, kdy každoroční záplavy na Nilu přinášely černé bahno jako zdroj nového života. Černá se používá k potření negativity, opuštění starých smutků a zbytečných vztahů a jako přiznání žalu.
Kámen znamení: jaspis, adulár, křišťál, obsidián, ametyst, turmalín, rubín, achát.Vodnář 21.1. - 20.2. – Vodnáři mají přizpůsobivou čestnou povahu s velkými ideály. Jsou skromní, trpěliví,věrní a zpravidla mají velmi rádi společnost. Bývají z nich výrazné osobnosti, které jakoby najednou vyjdou na scénu života, nebo je naopak čeká brzký pád. K úspěchu přispívá sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít to, co se díky své píli naučili. Největším záporem vodnářů je lenost, pokud jí propadnou,nedostanou se nikam.Musí na sobě neustále pracovat, jít za svými ambicemi. Měli by také pamatovat na skromnost a vždy si zachovat důstojnou tvář, jinak se z nich stanou chvastouni a surovci. Uplatnění nalézají v obchodní sféře, stávají se z nich byznysmeni. Výborně se hodí na posty právníků a mají politické nadání.Bez obav je můžeme postavit do čela společnosti, poradí si. Jak jsme již naznačili výše, díky technickým vlohám se z nich často stávají konstruktéři, vynálezci či průkopníci. Vodnář se hodí ke všem znamením. Avšak lev, váhy a blíženci patří mezi favority.
Barva: Šedá léčí imunitní systém, uklidňuje stres a tiší strach, přináší mírumilovné sny a pomáhá podvědomé mysli zpracovat konflikty.
Kámen znamení: akvamarín, chryzokol, jaspis, obsidian, topaz, tyrkys, opál, fluorit, safír, sodalit.Ryby 21.2. - 20.3. – Ryby mají v porovnání s ostatními jedenácti znameními specifickou povahu. Lidé narození ve znamení Ryb se svými myšlenkami pohybují v hloubkách a neexistují pro ně hranice. Jejich úkolem je plavat proti proudu. Když se nechají pouze unášet, mohou špatně skončit. Ryby mají silné vnitřní vnímání, citlivost a inspiraci. Jsou obdařeny jakýmsi šestým smyslem, i když si to samy neuvědomují. Jejich představivost a fantazie jim umožňuje procítění každého okamžiku. Dokáží obvykle pochopit všechny lidi kolem,jenom samy sebe ne. Mohou se hledat celý život. Nesnadno nacházejí rovnováhu mezi svými sny, vnitřními tužbami a realitou. Tito lidé zpravidla více naslouchají než mluví. Jsou přizpůsobiví, mají skromnou a nesobeckou povahu. Často o svých schopnostech pochybují a stojí stranou. V tomto ohledu jsou opatrní, jejich důvěřivost k ostatním lidem však může být bezmezná. Proto se stávají obětí podvodů a intrik. Skuteční přátelé a dobří lidé snad dokážou poznat jejich pozitiva a cenné vlastnosti. Na profesionální úrovni a v zaměstnání si ryby dobře vedou v kolektivu lidí,kteří jsou jim nakloněni,kteří dokáží ocenit jejich schopnosti a výkon. Hodí se do státní správy a do vědeckého výzkumu. Mají zvláštní cit pro přírodu a historii. Ryba s rybou k sobě v manželství jde, je to vztah harmonický a vyrovnaný. Chtějí-li však něčeho dosáhnout, není to spojení ideální. Jeden druhého totiž nedokážou dost dobře podpořit a podnítit. Jako vhodný ochránce se hodí štír, rak nebo panna.
Barva: Modrá přináší nárůst existujících možností,jako je například povýšení v zaměstnání, nebo při studiu,dále rozšíření obchodních a společenských příležitostí nebo zlepšení finančního ohodnocení na základě předchozího úsilí.Je dobrá na hlasivky a pomáhá při jasné komunikaci a vyjadřování. Modrá podporuje moudrost získanou zkušenostmi a přináší úspěch při jednání s úřady, při dosahování spravedlnosti a v situacích, kdy chcete nebo musíte někoho vést. Modrá uklidňuje a zlepšuje vnímání. Podporuje vyváženost a je pomocnicí pro stresované a neklidné osoby. Lidé, kteří mají rádi modrou,mají obvykle vyrovnaný charakter a jsou schopni se přizpůsobit.
Kámen znamení: ametyst, fluorit, korál, safír, jadeit, tyrkys, adulár, perly, akvamarín, lazurit,sodalit, křišťál.